Turnaj elévů 2024

O turnaji

Turnaj elévů o pohár starosty Sokola Brno I se poprvé hrál v roce 2016, ročník 2024 tak bude již sedmým Turnajem elévů (v letech 2020 a 2021 se kvůli pandemii COVID-19 turnaj neuskutečnil). Celá akce vznikla jako alternativa běžných mládežnických turnajů, kde se tehdy v naprosté většině případů museli elévové vyrovnat s herním systémem 5+1, kterým přes sezónu vůbec nehrají. Vznikla tak akce, která se od velkých letních turnajů odlišuje tím, že je pořádána pouze pro jednu kategorii a hraje se stejným herním systémem, jakým elévové hrají celou sezónu.
Turnaj není koncipován jako masová akce, takže je možné jej kompletně uspořádat na jednom místě v areálu Sokola Brno I, bez nutnosti přejíždění na jiné haly, což turnaji dodává specifickou příjemnou atmosféru, kde se hráči a fanoušci neustále potkávají.
Každý rok se snažíme turnaj posunout o kus vpřed, kde motivací a hlavním cílem je snaha vytvořit kvalitní turnaj, na který se budou trenéři a hráči rádi vracet a který bude mít vysokou úroveň jak sportovní, tak pořadatelskou.

2023

2022

2019

2018

2017

2016

Turnaj je pořádán pro 24 týmů na dva dny. První den probíhají utkání ve 4 skupinách, na které navazují druhý den utkání v play-off a boje o umístění. Do předkola play-off nebo play-off postupují ze skupiny všechny týmy, které hrají o konečné umístění. Garantováno je tak minimálně 6 utkání pro každý tým a hrací program na celé dva dny. Utkání se odehrávají na třech hřištích, takže jsou minimální prodlevy mezi utkáními a rozlosování první den ráno je upraveno podle dojezdové vzdálenosti účastníků. Všechny týmy na konci turnaje obdrží věcné ceny a pro první tři jsou připraveny medaile a poháry. Během turnaje také probíhá hlasování o All-star a dovedností soutěž, vše také ohodnoceno věcnými cenami. 

přehled
vítězů

2023 ŠSK Očov Hodonín
2022 Sokol Brno I EMKOCase Gullivers
2019 Zlín Lions
2018 FBŠ Hattrick Brno
2017 FBŠ Hattrick Brno
2016 Sokol Brno I EMKOCase Gullivers